WBC:3.19,HGB:8.1,MCH:18.7,LYM:0.98,,HCT:22.1 yorumlar mısınız?

WBC:3.19,HGB:8.1,MCH:18.7,LYM:0.98,,HCT:22.1 Önümüzde ki günlerde kabin memurluğu için sağlık kontrolünden geçicem ve sanırım özellikle HGB değerinin 10 un üzerinde olması isteniyormuş.Kısa zamanda bu değerlerin yükselebilmesi için nasıl bir tedaviye başlamamı tavsiye edersiniz?Birde şu an regl öncesi dönemdeyim bu değerler olumlu yada olumsuz bir etki yaratır mı?

Tahlil.com Cevabı : Anemi yani kansızlık değerleriniz var.Biran önce anemi tedavisinde kullanılan ilaçları almanız gerekli.Herhangi bir doktora gitmeniz halinde tedaviniz başlayacaktır.Ayrıca kuru üzüm,pekmez,sakatat,kırmızı et gibi kan yapıcı gıdalar da alabilirsiniz.