WBC(lökosit) düşüklüğü,Monosit yüksekliği,Lenfosit düşüklüğü:13 aylık oğlum var.Tam kan sayımı sonuçları bizi endişelendirdi.

13 aylık oğlum var. tam kan sayımı sonuçları bizi endişelendirdi. WBC 2.25 – LYM 0.17 – -MONO 1.20 – GRA 0.88 – LY% 7.4 -MONO% 53.5 -GR% 39.1 – RCB 4.85 – HGB 10.7 – HCT 34.87 – MCV 72 – MCH 22.0 – MCHC 30.6

Tahlil.com Cevabı : Oğlunuzun WBC değeri oldukça düşük çıkmış.Monosit yüzdesi yüksekken,lenfosit de düşük..Periferik yayma denilen ve kan hücrelerinin ayrıntılı olarak incelendiği bir testi yaptırmanızda yarar var.