Yalnızca yüksek MPV ve düşük PDW değerlerim var.

Merhaba hocam.33 yaşında erkeğim,Kan testi sonuçlarımda MPV 12.2 (7.2-11.1) çıktı.PDW değeri ise 18.7 (25-65) düşük çıktı. PLT değerim 177 (130-400).Diğer WBC,RBC,HGB,HCT değerlerin hepsi normal sınırlarda çıktı.Yalnızca yüksek MPV ve düşük PDW değerlerim var.Kan pıhtılaşması riskim varmıdır?

Tahlil.com Cevabı : PDW ve MPV tek başına yüksekliği veya düşüklüğü çok anlamlı değildir.