Yaptırdığım idrar testinde 4-5 lökosit ve bol epitel ve bol bakteri diye bir ibare var.

Yaptırdığım idrar testinde 4-5 lökosit ve bol epitel ve bol bakteri diye bir ibare var.Kan tahlilinde ise MCHC 30.8g/l.(Normal Değeri: 32.00-36.00) ve PCT: 0.14% (Normal Değeri:0.15-0.32).Böbrek tarafımdaki ağrılar için gittiğimde bu testi yaptırdım.Yorumlarınız için tşk.

Tahlil.com Cevabı : İdrar kültürü yaptırmanızda fayda var. İdrarda görülen bol bakteri enfeksiyon etkeni olabilir fakat kadınlarda idrar verirken bazı kirlenmeler olup bakteri görülebilir. Bunu ayırt etmek için idrar kültürü vermeniz gerekli.