Yara kültür sonucu - escherihia coli çok sayıda üredi demekte

Hocam kolay gelsin cevaplarsanır sevinirim. Yara kültür sonucu - escherihia coli çok sayıda üredi demekte ampicilin - dirençli , gentamicin - duyarlı , cefazolin - duyarlı demektedir. Ayrıca yara biyopsi sonucu tanı : akut süpüratif follikulit,eozinofiller ile birlikte,cilt,cilt altı,punch biyopsi

Tahlil.com Cevabı : Yara kültürünüzde E.coli bakterisi üremiş. İlaç tedavisinde duyarlı çıkan antibiyotik seçeneklerinden kullanmanız gerekli. Doktorunuz  antibiyotik tedavisine başlayacaktır.