Yaş:55/ bayan idrar tahlilinde referans aralığından sapan değerler: dansite referansa aralığı 1.015-1.030, tahlil sonucu çıkan değerimiz: 1.010?

 Yaş:55/ bayan idrar tahlilinde referans aralığından sapan değerler:dansite referansa aralığı 1.015-1.030, tahlil sonucu çıkan değerimiz: 1.010lökosit referans aralığı <4 ,tahlil sonu çıkan değerimiz: 123 !!lökosit değeri bu kadar yüksek olmasına rağmen referans aralığı <4 olan eritrosit değerimiz 3 , referans aralığı negatif olan bakteri değerimiz negatif çıkmıştır.diğer değerler referans aralığında çıkmıştır.böbrek üriner sistem us sonucumuz:sağ böbrek boyut,parankim kalınlığı ve parankim ekojenitesi normaldir.toplayıcı sistemde genişleme yoktur.alt kalikslerde 8-9 mm çapında taş ekosu saptanmıştır. sol böbrek boyut,parankim kalınlığı ve ekojenitesi normaldir.üst ve orta kaliksler normalden geniştir.renal pelviste 19 mm çapında taş izlenmiştir.ayrıca orta ve alt kalikslerde çok sayıda taş saptanmıştır. mesane kontürleri düzenlidir.mesane içerisinde taş,tümöral oluşum saptanmamıştır.

Tahlil.com Cevabı : Lökosit yüksekliği enfeksiyon göstergesidir.Ultrason sonucu da taş saptanmış.Üroloji uzmanı gerekli tedaviyi planlayacaktır