Yaşım 27 Yaklaşık bir buçuk ay önce doktora gittim tahlil sonucunda tsh değerim 20,136 çıktı?

Yaşım 27 Yaklaşık bir buçuk ay önce doktora gittim tahlil sonucunda tsh değerim 20,136 çıktı. İlaç kullanmaya başladım. 25 mcg. Dün kontrole gittin ve Tsh: 51,359 ts3:2,60(2,3-4,2) ts4:0,79(0,7-1,52) çıktı. Tsh çok fazla yükselmiş doktor ilacı 50 mcg çıkardı. Bu olağandışı değer ne kadar olağan merak ediyorum. Tadevi sürecinde bu denli bir artış normal mi merak ediyorum. Bir buçuk ay önceki nodül taramasında da: her iki lobda büyüğü yaklaşık 8.5 mm çapında hipoekoik solid nodül imajlar izlenmiştir sonucu var. Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum çok teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir.  İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurunuz