yaşındayım ve 7 senedir tespit ile tedaviye başlamak üzere şeker ile mücadele ediyorum.Ailemde babamdan gelen bir bağ var.Şu an 7.-7.5 hA1c ve 220 total kollestrol 250 ...

50 yaşındayım ve 7 senedir tespit ile tedaviye başlamak üzere şeker ile mücadele ediyorum.Ailemde babamdan gelen bir bağ var.Şu an 7.-7.5 hA1c ve 220 total kollestrol 250 trigliserid ve diğer tahlillerim (böbrek test ve göz) normal ölçüde Glimax 2 mg 1×1,Glifor 1 gr 2×1 lipantyl 260 M ve hypersar 20 olmak üzere ilaç kullanarak tedavimi sürdürüyorum bu arada 1.+90 boy 118 kg mımSon tahlillerim yukardaki değerde olmasına karşın açlık 170 ve hA1C 10 çıktı.Asabi olduğunda ısrarcıyım ama boğazımda durmuyor olabilir mi diyorum…Evvelce Norvanorm 1 mg 3×1 yemeklerden önce işle lipidor ile devam etmiştim.Bir ara Jenuva ya geçtik ancak göğsümde sıkışma neticesinde kestik…şu an Glimax 2mg 1×1 Bana tavsiyeniz ne yönde olacaktır….

Tahlil.com Cevabı : Diyabet tedavisi kişiye özeldir ve bu şekilde yapılan öneriler doğru değildir. Ama sizde işlerin yolunda gitmediği kesin, insülin tedavisine biran önce başlasanız iyi olur diye düşünüyoruz.