Yorgunluk, saç dökülmesi, üşüme şikayetiyle tahlil yaptırdım sonuçlarımı değerlendirir misiniz?

Merhabalar yorgunluk, saç dökülmesi, üşüme şikayetleriyle doktora başvurdum. Hipotroidten şüphelendi. Tahlil sonuçlarım t3: 2.93 t4 0.91 tsh 7.93. bu ikinci tahlilim, ilkinde tsh 5 civarındaydı. yakı zamanda gebelik planlıyoruz. tsh nın bu kadar yüksek olması normal midir? teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı : Tabii ki normal değil TSH yüksekliğiniz.Gebelik sürecinde TSH değerinin maksimum 2,5 olması gerekir.İlk fırsatta, tercihen bir endokrinoloji uzmanına başvurun.Tedaviniz başlasın biran önce.