Yorgunluk, saç dökülmesi, üşüme şikayetleriyle doktora başvurdum. Hipotiroididen şüphelendi. Tahlil sonuçlarım t3: 2.93 t4 0.91 tsh 7.93. TSH nın bu kadar yüksek olması normal midir?

Yorgunluk, saç dökülmesi, üşüme şikayetleriyle doktora başvurdum. Hipotiroididen şüphelendi. Tahlil sonuçlarım t3: 2.93 t4 0.91 tsh 7.93. Bu ikinci tahlilim, ilkinde tsh 5 civarındaydı. Yakın zamanda gebelik planlıyoruz. TSH nın bu kadar yüksek olması normal midir? teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı : Tabii ki normal değil TSH yüksekliğiniz.Gebelik sürecinde TSH değerinin maksimum 2,5 olması gerekir.İlk fırsatta, tercihen bir endokrinoloji uzmanına başvurun.Tedaviniz başlasın biran önce.

c***** :

Merhaba,Aşağıdaki test sonuçlarını hakkında bilgi alabilir miyim.Teşekkürler.HbsAg (MEIA) sonuç: 0,63 Negatif ------ ref değ.< 1 NegatifANTİ HCV (MEIA) sonuç:0,05 NegatifANTİ HİV 1/2 + P24 Antijen(HIV Combi PT) 0,25 Negatif0,63 ve 0,25 sonuçlarının 1'e yakın olması sorun teşkil edermi? yoksa 1'in altında olduğu için sorun yok diyebilir miyiz.

Cevap:

Sonuçlarınız normal değerler içinde.Problem yok, normal sonuçlar.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.