Yorgunluk sebebiyle dahiliyeye gittim.Demir(serum)normal ancak demir bağlama kapasitesi normal değil

Merhaba,yorgunluk sebebiyle dahiliyeye gittim.demir(serum)normal ancak demir bağlama kapasitesi normal değ.(112-347)iken benim 421çıktı.MCHC ve MCH normalden biraz düşük,MPV normalden biraz yüksk,antiTPO norm.değ (0-57)benim 656,8 ve B12 normal 214-915benim 152çıktı.Değerlerimi yorumlayabilirmsiniz?

Tahlil.com Cevabı : B12 vitamin düzeyiniz düşük. Yorgunluk sebebiniz olabilir, B12 takviyesi yapılmalı. Anti TPO düzeyiniz yüksek çıkmış. Bunun için bir dahiliye uzmanına muayene olmalısınız. Anti TPO ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. http://tahlil.com/anti-tpo-ve-anti-tiroglobulin-antikoru-testleri-nedir