Yorumlar mısınız? hepatit b tahlili yaptırdım. hbsag 0,14 negatif s/co <1.00 anti hbs *>1000.00 pozitif lu/ml <10

Hepatit b tahlili yaptırdım. hbsag 0,14 negatif s/co <1.00 anti hbs *>1000.00 pozitif lu/ml <10 alt *67 u/l 0-55 ast *38 u/l 5-34 sonucu yorumlamanızı rica ediyorum..

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B virus enfeksiyonu geçirmiş veya aşılanmış ve bağışıklık kazanmışsınız.. Ancak ALT sonucunuz biraz yüksek.. Geçirilen enfeksiyon, herhangi bir ilaç, alkol alımı, kilo fazlalığı vb nedenlerle olabilir.. 1 ay sonra tekrarlatmanızı öneririz..