Yumurtlama olup olmadığı için adet döneminin 21.günü tahlil bakılan progesteron hormonu adet döngüsü 32 gün süren kişilerde de mi 21.gün bakılmalı?

yumurtlama olup olmadığı için adet döneminin 21.günü tahlil bakılan progesteron hormonu adet döngüsü 32 gün süren kişilerde de mi 21.gün bakılmalı.sağolun

Tahlil.com Cevabı : Progesteron testi luteal faz denen dönemde yapılmalıdır.21. gün de bu döneme gelmektedir.Adet döngüsünde bir kaç günlük oynamalar da çok önemli değildir testin yapılmasında.