Yurt disinda oldugum icin iyi bir doktor bulamadigim icin sizden yardim istiyorum.

Yurt disinda oldugum icin iyi bir doktor bulamadigim icin sizden yardim istiyorum.5-6 yildir levotiron hapini kullaniyorum.en son 100 mg kullandim ve test yaptirdim bugun 5.29 cikmis.dozumu ayarlamamda yardimci olur musunuz.t3 ve t4 degerlerim normal..

Tahlil.com Cevabı : Anlaşılan TSH testinizin sonucunun yorumlanmasını soruyorsunuz.Eğer belirtiğiniz TSH değeri ise,   TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Bu sonuçlar tiroid bezinizde hastalık olduğunun göstergesi  olabilir. İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor.Buradan ne yazıkki sizleri muayene etmeden , tedavi ile ilgili bir protokol vermemiz doğru olamaz.  TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi