Yurtdışındayım, cinsel hastalıklar için şüphelendim ve test yaptırdım.26 yaşında bayım.Ureaplasma ve Mikoplasma bulundu.

Yurtdışındayım, cinsel hastalıklar için şüphelendim ve test yaptırdım.Bu sefer ki testte şöyle bir sonuç çıktı.Ureaplasma ve Mikoplasma bulundu.ureaplasma urealyticum 10^4 KOE/mL.bu test ureaplasma ve mikroplasma antibiyotiksiz test sonucudur.Burda ki rakama bakılarak tedavi olmam gerektiğini ön gördüler Ukraynalı doktorlar.Şayet 10^3 olsaymış tedavi gerekli değilmiş ama 4 yüksekmiş.Ama bir ilaç listesi yazdılar 7 çeşit farklı ilaç var, hepsi kullanılacak + bunların fiyatı çok yüksek geldi yaklaşık 150$ tutuyor eczaneye sordum.Gerçekten bu kadar geniş kapsamlı bir ilaç kürü kullanılması gerekli midir?Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Tahlil sonucunuza göre üretrit olmuşsunuz.Cinsel yolla bulaşan bir üretra enfeksiyonudur üretrit.Ureeplasma tanısına güvenmek durumundasınız.Bu konuda tüm dünyada kabul edilmiş testler vardır.Ukraynada da size bu testleri uygulamışlardır.Ancak bu enfeksiyon genelde bir veya en fazla iki antibiyotikle tedavi edilebilmektedir.7 ilaç kullanılması olsa değil.Bunu mutlaka oradaki doktora teyit ettirin ve onun görüşünü tekrar alın.İlaçları kullanmanız gerekecek ama asla 7 ilacı birden değil.