Yurtta kalan başka tanımadığım çocuk yanlışlıkla benim jiletimi kullanmış

Hocam selam yurtta kalırken yurtta kalan başka tanımadıgım cocuk yanlışlıkla benim jiletimi kullanmış ben tuvalete gitmiştim o traş olduktan 2-3 dakika sonra ben traş oldum, jilete kan yoktu ve traş olduğumda yüzümde çok kanama olmadı diye hatırlıyorum bu olaydan hiv bulaşma ihtimali cok büyük mü ben cok evham yaptım aradan 1 ay gecti illa test olmalı mıyım sizce?Jiletten anlattığım olaydan virüs bulaşma ihtimali yüzde kaçtır hocamTest olmama gerek yoksa anlattığım olaydan test olmayacağım hocam Derin bi kesik kesinlikle yoktu traj oldumda ama yine taris mutlaka olmustur yani bu durum tehlikelimi yüzde elli geçme olasılığı var mı yada test olmasam olur mu?Bu süphemde bi bilgide görmüstüm jileten bulasır diyordu bendede birden böyle süphe oluştu.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sorularınızı sırasıyla cevaplıyorum.

1. Belirtiğiniz duruma göre test olmanıza gerek bulunmamaktadır.
2. Jiletten size virüs bulaşma ihtimali bulunmamaktadır.
3.Daha önce de belirttiğim üzere bu şüphe üzerine test olmanıza ihtiyaç yoktur.
4.Derin bir kesik olmadığına göre risk de olmadığından test yapılmasına da gerek yoktur.Bulaşma ihtimali de bulunmamaktadır.
5.Belirttiğiniz koşullarda jiletten bir bulaş söz konusu değildir. Bu nedenle şu aşamada test olmanıza lüzum yoktur.

Sonuç olarak jiletten virüs bulaşma durumu sizde bir takıntı olmuş. Bu tür takıntı ve korkusu olan okurlarımızın mutlak suretle bir psikiyatri uzmanına başvurmasını, bu yönde tedavi ve psikolojik destek almasını öneriyoruz. Lütfen en kısa sürede bir psikiyatri uzmanından randevu alarak bu ve benzeri takıntı ve kaygılarınızın ( örneğin jiletten virüs bulaşması endişesi gibi) giderilmesi için muayene olunuz. Muhtemelen size bu konuda endişelerinizin kaybolması için bir tedavi veya destek planlanacaktır.

Sağlıklı ve huzur dolu günler dilerim.