İMMÜNFENOTİPLENDİRME PANELİ (Lösemi paneli, Lenfoma paneli)

Lenfomaların tiplendirilmelerinde kullanılır. Standart panel dışında ilave monoklonallerin tayini istendiğinde belirtilmelidir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

Bu Gönderiye 6 Adet Yorum Gelmiş
A************** :

merhaba, tahlil sonucun: IgA ( Nefelometrik ) 4.36 sonuç bildirim: g/L referans değeri : 0.70-4 bende yüksek çıkmış bu iyi mi kötümü ? birde ne demek oluyor bu test


Cevap:

Merhaba, sorularınızı lütfen aşağıdaki linki kullanarak sorunuz.Bu alandan soru sorulmamakta ancak yorum yapılabilmektedir.
https://www.tahlil.com/soru-sor
Teşekkür ederiz.

a********* :

Hocambel soguklugu olmamdan supheleniyorum idarar tahlili yaptirdim eritrosit mikroskobisi 1-2 lökasit mikroskobisi 5-6 cikti supehelenmekte haklimiyim sizce tessekur ederim..


Cevap:

Bu tahlillerle bel soğukluğu anlaşılmaz.Varsa üretral akıntınızdan kültür ve mikroskopi tahlili yapılması gerekmektedir.

******* ******* :

40 yaşındayım ve yaptırdığım ıga sonucu 2,29 ,tsh sonucu 2, 3 olarak çıkmıştır.sonuçlar normalmi yoksa endişenilcek bir sey söz konusumudur.şimdidek ilginize teşekkürler.


Cevap:

raporda belirtilen referans değerleri de yazın

******* ******* :

IGA(NEFELOMETRIK) SONUÇ: 29,20 mg/dl
IGG(NEFELOMETRIK) SONUÇ:581,00mg/dl
IGM(NEFELOMETRIK) SONUÇ:200,00mg/dl

Sonuçlar hakkında bilgi verir misiniz?


Cevap:

http://tahlil.com/tahliller-ile-ilgili-soru-sorarken-sonuc-raporundaki-normal-degerleri-de-mutlaka-belirtin/

******* ******* :

Yorumunuz için teşekkür ederim. Ancak bu sonuçlar normal mi yoksa immün yetmezlik söz konusu mu anlayamadım açıklarsanız sevinirim.

******* ******* :

6 Ay 24 günlük oğlumun uzun süredir (2 ay) öksürük şikayeti olduğu için doktora gittik. doktor antibiyotik tedavisine başladı ve testler istedi.
HGB 10.1 g/dl
HCT 30.6 %
MCV 75.9 fL
MCH 25.1 pg
RDW-SD 36.4 fL
WBC 13.68 10^3/uL
NEU# 8.47 10^3/uL
MONO# 1.02 10^3/uL
EO% 5.2 %
BASO% 0.1 %
IgA <24.30 mg/dl
IgM 54.90 mg/dl
IgG 328.00 mg/dl
sIgA 9.70 mg/dl
Test sonuçlarına göre bağışıklık sistemi yetersizliği tanısı koydu ve lenfoma paneli istedi. kafam çok karıştı ve çok korkuyorum. Sonuçların ne anlama geldiğini açıklarsanız sevinirim.


Cevap:

Bu değerlerle lenfomadan söz edemeyiz.Tedavinin sonucunu da beklemek gerekli.ŞU ANDA KORKMANIZA GEREK BİR DURUM OLMADIĞI DÜŞÜNCESİNDEYİM.

?