ÜROGENİTAL MYCOPLASMA KÜLTÜRÜ VE ANTİBİYOTİK DUYARLILIK TESTİ

Cinsel yolla bulaşan üretrit enfeksiyonlarının ayırıcı tanısında kullanılan tahlil yöntemleridir.
Ureaplasma urealyticum ve Mycoplasma hominis bakterilerinin varlığının belirlenmesi ile semikantitatif düzeyli antibakteriyel duyarlılık testleri için kullanılır.
Ortalama 2 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

Bu Gönderiye 9 Adet Yorum Gelmiş
i************** :

TSH hormonum 0,11L ne yapmalım sorun var mı


Cevap:

TSH değeriniz düşük.Tiroid beziniz fazla çalışıyor olabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tiroid Testleri,

http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi


p********** :

bugün kan tahlili sonucumu aldım ve sonuçta RBC 4.670 WBC 8,4 HGB 9,3 HCT 31,2 çok halsiz oluyorum ve tansyonum düsüyü ayrıca aşırı saç dökülmesi var kan değerlimin bi sonucumu acaba bu belirtiler


Cevap:

Kansızlık bulgularınız var, bu yönde tedavi ve nedenine yönelik de ilave tahliller yapılmalı.Bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.


******* ******* :

hocam benim 7 haftalık gebeliğim missed abortus ile son buldu. kan değerlerim de rdw-sd 33.4 düşük. onun dışında hepsi normal aralıkta. pıhtılaşma testinde pıhtılaşma zamanı 2.74 sn. protrombin ise 9.3 sn. aptt ise 27 sn. merak ettiğim bu değerler normal mi bebek kanın pıhtılaşmasıyal ilgili bir bozukluktan mı yoksa dikkatsizliğimden mi ölmüş.


Cevap:

Test sonuç raporundaki referans değerleri de belirtmelisiniz

******* ******* :

merhaba bugün kan tahlili yaptırdım çok fazla halsizlik ve yorgunluk hissim var HCT 33,1-HGB 11,3 ne yapmalıyım yadımcı olurmusunuz

******* ******* :

benim kan değerlerim
hgb=-7,3
hct=-25,1 doktorum düşük olduğunu söyledi serumla kan iğnesi verdi acaba başka bir problem olurmu yada bu düşüklüğün bana çok etkisi olurmu cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürederim.


Cevap:

Kan değerleriniz oldukça düşük.Sağlığınıza olumsuz etkisi olabilir.Biran önce ilaçlarınıza başlayın.

******* ******* :

merhaba oğlum 12 aylık tahlil sonuçları
HCT 31,0
HGB 10.8
RBC 3.87
MCV 80.2
NE% 22
LY% 61.5
EO% 7.7
NE# 1.9
LY# 5.3
bu sonuçları yorumlar mısınız çocuğuma pekmez vermemin kansızlık üzerinde olumlu etkisi varmıdır ilaç kullanmam kesinlikle gerekli midir?


Cevap:

Kansızlıkla iglili çocuğunuzun tedavi olması gerekiyor.Pekmez verme konusunda da danışmışsınız.Vermeniz yararlı olacaktır.

******* ******* :

wbc:4.6--hct:32.1---mcv:57 mch:19.6hgb:11 sayın dr sürekli baş dönmelerim var ..nereye başvurmalıyım..


Cevap:

öncelikle dahiliyeye başvurmalısınız.

******* ******* :

hocam değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.ALLAH razı olsun.

******* ******* :

sevgili hocam bu gün kan tahlilleri yaptırdım.wbc 10-rbc 5,94-hgb 17-hct 51,7 çıktı.yaşım 42.birde idrar tahlilinde her sahada nadir lökosit görüldü.doktor bey beni hematoloji kliniğine gitmememi bura hct yüksek çıktı diye mikroskobi yaptır dedi.çok korkuyorum.o testi yaptırmağa görüşlerinizi söylerseniz çok sevinirim.bu testleri özel bir klinikte yaptırdım.şimdiden çok sağolun.saygılarımla hoşçakalın..


Cevap:

Tahlillerinizde HCT ,RBC ve HGB yüksek çıkmış.Kan fazlalığı var diye açıklayabilirim.Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda,fazla sigara içenlerde olabilir.Korkmanıza gerek yok.Testi birkaç hafta sonra tekrar ettirin.Gerekirse belirli aralıkla fazla kanınızı kan vererek azaltabilirsiniz.

?