1 yıldır korunmadığım halde çocuk sahibi olamıyorum.

  1 yıldır korunmadığım halde çocuk sahibi olamıyorum. doktora gittim. prolaktin değerim 57 çıktı. beyin cerrahiye gönderdi beni.. hipofizde mikroadenom çıktı. bunun için ilaç kullanmaya başladım. ayrıca sol yumurtalığımda kist çıktı ve CA 125 değerim 91,7 çıktı ve doktorum bunun çikolata kisti olabileceğini söyledi. bir üniversite hastanesinde tedaviye başlamam gerektiğini söyledi. CA125 değerim çok mu yüksek???

Tahlil.com Cevabı : CA 125 değeri 35'in üstü olunca yüksek kabul edilir.Sizin de oldukça yüksek olduğu görülüyor.Ancak tek başına yüksekliği fazla anlamlı değildir.Doktorunuza katılıyorum.Bir üniversite hastanesine gidebilirsiniz.