10 yaşında bir oğlum var akş 110 cikinca doktorumuz hba1c istedi ?

10 yaşında bir oğlum var akş 110 cikinca doktorumuz hba1c istedi 7.06 cikti hemen endokrinoloji uzmanina gittik fakat orda akş 100 hba1c 5.2 çıktı. Emin olmak icin ozel bir laboratuvarda tok birsekilde hba1c yaptirdim 5.90 cikti benim oglum diabet hastasi mi tesekkurler

Tahlil.com Cevabı : Ailede diabet var ise yakın takip edilmesi ve başka testler de yapılması gereklidir..