13 aylık çocuğum ateşlendiği için özel hastahaneye götürdüm.Yapılan kan tahlilinde PLT değeri 71 çıktı

 13 aylık çocuğum ateşlendiği için özel hastahaneye götürdüm.Yapılan kan tahlilinde PLT değeri 71 çıktı ve doktor bizi üniversite hastahanesi acile sevk etti.üniversitedeki yapılan tahlilde PLT değeri 147 çıktı. 1. sorum: acaba 147 plt değeri normalidir ? 2.soru:Sonuçlar bu kadar farklı nasıl çıkabilir ?

Tahlil.com Cevabı : İki değer arasında bu kadar fark çıkması pek mantıklı değil.
Muhtemelen biri yanlış yapılmış bir tahlildir.
En son üniversite hastanesinde çıkan tahlili dikkate alın.
O sonuç da korkulacak bir sonuç vermiyor.İçiniz rahat olsun