15 günde bir kan değerlerimi ölçtürüyorum ve plt değerim 20 gün önce 227 iken şimdi 78 bu durumda ne yapmalıyım?

16 yaşındayım roaccutane isimli ilacı kullanıyorum 15 gunde bir kan degerlerimi ölçtürüyorum ve plt değerim 20 gun önce 227 iken şimdi 78 bu durumda ne yapmalıyım? Son 1 haftadır nezleyim bununla ilgisi olabilir mi ? Sporcuyum ve buna bı etkısı olur mu bizde kanama riski çok fazla çünkü.

Tahlil.com Cevabı : 78 plt için oldukça düşük bir değer.20 günde bu kadar düşmesi de olağan değil.Bir hematoloji uzmanına danışmanızda yarar var