1,5 yıl önce açlık insülin direncim 17.8 idi.bir süre ilaç tedavisi aldım. birkaç ay önce tekrar baktırdm açlık:9.9 tokluk:35.6 açlık insülin direncimin bu değe

 Umarım soruyu doğru yere soruyorum ve umarım cevap verirsiniz. 1,5 yıl önce açlık insülin direncim 17.8 idi.bir süre ilaç tedavisi aldım. birkaç ay önce tekrar baktırdm açlık:9.9 tokluk:35.6 açlık insülin direncimin bu değeri normalden yüksekmi?ilaç kullanmamı gerektirecek bir durum varmı?teşkr

Tahlil.com Cevabı : Evet doğru yere soruyorsunuz.Bakın biz de cevap veriyoruz.Yaptırdığınız testlerin raporda belirtilen normal değerlerini vermemişsiniz.Ancak önceden insülin direnci nedeniyle tedavi olduğunuz anlaşılıyor.İnsülin değerinizde düşme olması tedavinizin başarılı olduğunu gösteriyor.Tabii diyetinize dikkat etmeniz, düzenli spor yapmanız ve kilo vermeniz de gerekmekte.İlaç kullanıp kullanmayacağınıza ise sizi muayene ve takip eden doktorunuz karar varmelidir.