18 yaşındayım wbc değerim 4.3 ,mono yüzdesi 13.6 hgb 9.6,hct 31.1,mcv 73.5 mch 22.7 değerlendirir misiniz?

18 yaşındayım wbc değerim 4.3 ,mono yüzdesi 13.6 hgb 9.6,hct 31.1,mcv 73.5 mch 22.7,mchc 30.9,rdw 16.5 bunlar tahlilimde verilen sınır aralığında olmayan değerlerim . aynı zaman da grip oldugum ve regl zamanımda yapılmış bir test ... tahlilimdeki bu değerler neden sınır aralıklıarı içerisinde çıkmamış olabilir? bana yardımcı ollursanız çok sevinirim . önemli bir hastalığım mı var?

Tahlil.com Cevabı : Belirgin olarak anemi yani kansızlık bulgularınız var.

y****************** :

45 yaşında 1.65 boy ve 60 kiloda bayanım, 24.09.2014 günü yaptırdığım tahlil sonuçları ; NEU: 47,9, LYM 42,4, MPV : 12,3, KOLESTEROL(total) :255 ,lütfen sonuçlarımı yorumlayabilir misiniz ? teşekkür ederim...

Cevap:

Kolesterol biraz yüksek ancak testleriniz normal sayılabilir..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

k*********** :

21 yaşındayım romatoloji doktoru kan testi istedi sonuç Anti Nükleer Antikor (ANA) 1/1280 GRANÜLER sizce normal değerlere göre yüksekmidir?

Cevap:

Kollojen doku hastalıklarından;

.SLE

.Primer Skleroderma

.Mikst konnektif Doku Hastalığı

.Sjögren Sendromu araştırılması yapılması önerilir..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

d*********** :

Merhabalar, 48 yaşında bir bayanım yaklaşık 1,5 aydır ağız kuruluğum var birden fazla doktora gittim testler yapıldı ama sonuç hala yok ve ağız kuruluğum devam ediyor arada gözde batmada oluyor. Yardımcı olabilir misiniz

Cevap:

Gözde batma ve ağız kuruluğu var ise romatoloji bölümüne başvurmalısınız..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

h************ :

iyi günler benim çok yakın bir arkadaşımvücudunda durup duruurken çıktığı morluklar sebebiyle fakulteye yatırıldı sonuçlar aküt lösemi hastası kanındaki prombosit galiba düşükmüş .yardımcı olur musunuz şuan kemoterapi görüyor onun için şu iki hafta çok önemliymiş .lütfen önerilerinze çok ihtiyacmvr

Cevap:

Arkadaşınıza sağlık kurumunda gereken tedaviler yapılıyordur, sizin yapabileceğiniz şey destek olmaktır..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.