2 aylık evliyim prolaktin 64.66 yüksek dedi yalnız yumurtlama olmuş adeti bekleyeceğiz hamile olabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Prolaktin hormonu değeriniz normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....Ancak prolaktin değeri hamilelik yönünden hiç bir bilgi vermez.Hamilelik tanısı için kanda Beta HCG testi yaptırmalısınız.