İlişkiden 120 gün sonra elisa testi yaptırdım...HbsAg negatif çıktı.Daha sonra (180. gün) test yaptırmama gerek var mı?

Tahlil.com Cevabı : HBS AG tahlil sonuçlarınız normal, doktorunuz gerek görmedikçe bir daha test yaptırmanıza gerek yok,

u********* :

Ben yurt disinda yasiyorum,27 yasindayim. Yillardir vajinal iltihap sorunum var krem kullaniyorum geçirir gibi oluyor ve tekrar ediyor.. Bundan 4 yil önce ultrason ile muayene etti doktor ve birsey yok biraz kremlere devam et dedi.. 6 ay önce yine jinekologa gittim bakire oldugumu söylememe ragmen ince spekulum aletiyle vajinal kültür aldi ve bunun zarar vermeyecegini söyledi.. Maalesef sikintilar hala devam ediyor ve adetlerimde azalma fark ediyorum son 2 aydir.. Size sorum bu testte mantar enfeksiyonu disinda baska ciddi rahatsizliklar belli olurmu? ve smear testi sayilir mi bu test? tekrar hangi testler yapilabilir? Iyi günler

Cevap:

Vajinal kültür tahlili sonucunda mantar dışında bakteriyel etkenli bazı hastalık etkenleri de ortaya çıkabilir.Ayrıca paraziter bir vajen enfeksiyonu olan Trichomonas tanısı da koyulabilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.