2 sene önce doğumdan sonra help sendromu geçirdim.

merhaba;ben 36 yaşında bir bayanım.2 sene önce doğumdan sonra help sendromu geçirdim.yüksek tansiyon ilacı kullanıyorum.doğumdan öncede mide şikayetlerim ve kansızlık problemim vardı ama şu son 10-15 gündür çok aşırı gaz ve kusma,iştahsızlık,midem boğazımda gibi histeme,nefes alamama,çarpıntı şikayetleriyle acile gittim.hemogram tahlilimin sonuçlarında HGB:11,7 REFERANS:12-18. MCHC:31,5 REFERANS:33-37. RDW-CV:14,7 REFERANS:11,5-14,5. PDW:9,6 REFERANS:15,5-17,1 ÇIKTI.Bana bu tahlili yorumlarmısınız....Saygılrımla...

Tahlil.com Cevabı : Şu anki kan tahlillerinizde hafif anemi bulguları var.