Ben FMF hastasıyım .Başdönmesi halsizlik,Fazla idrar yapamama ayrıca balgam çıkarttığımda tükürle kan geliyor.

Ben FMF hastasıyım doktora kontrole gittiğimde yapılan tahlil sonuçlarımda doktor idrarımda protein kaçağı olduğunu söledi ve bana 1 haftalık idrarımı toplamamı söyledi.Ancak ben tahlil değerlerimi merak ediyorum açıklarsanız sevinirim..Başdönmesi halsizlik,Fazla idrar yapamama ayrıca balgam çıkarttığımda tükürle kan geliyor.Protein ve ürobilinojen pozitif çıktı.RDW 17.1WBC 6.28 eritrosit(RBC) = RBC:1,WBC:1lökosit(WBC) = WBC:1 yazıyor.

Tahlil.com Cevabı : İdrarda protein çıkmaması lazımdır. Böbrekler iyi süzemeyip idrara protein çıkarsa bazı böbrek hastalıkları düşünülür.Doktorunuz ilave tahliller de yapacağı için bir haftalık idrarınızı biriktirip tekrar gelmenizi istemiş.