22 yaşındayım. TSH değerim 7, 22. Doktorum Hipotiroidi Hashimato teshisi koydu?

22 yaşındayım. TSH değerim 7, 22. Doktorum Hipotiroidi Hashimato teshisi koydu. Ve kilo alamamamin nedeni olduğunu söyledi ama internette arastirdigimda ise tiroid bezlerinin azçalışması şişmanlığa yol açıyor diyor. Sizce kilo alamamamin nedeni nedir ya da doktorum haklı mı?

Tahlil.com Cevabı : Kilo alamamanızın bir çok nedeni olabilir, bu durumda bir endokrinoloji uzmanı ve diyetisyenden destek alabilirsiniz