23 yaşında bir bayanım açlık kan şekerim 90. Üçüncü saatteki kan şekerim 151 çıktı ve 100gr lık şeker yükleme testi yapıldı 1. satte =220, 2. saatte =79, 3. satte de203 çıktı. önce diyabet dediler 2 gün sonra tekrarladık 75 gr lık yapıldı onda 140 ile 174 arasında çıktı hepsi . 1 ay sonrasında yeniden 75 gr lık yapıldı oda normal çıktı . Ve 10 ya da 15 sene sonra diyabetli olacaksın büyük ihtimalle denildi glukoz toleransım bozulmuş bi kere öle denildi. bu anlattıklarım ağustos ve eylülde oldu. polikistik overim de var onunla da ilgisi olableceği sölendi. arada kendim takip ediyorum çok az yemek yediğim bi gün yemekten sonra 230 du.yaklaşık 12 saat açlıktada 130 olmuştu.geçen gün 4 saat açlıkta 168 di yemekten sonra ise 200 ün üstündeydii.siz de değerlendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler:)

Tahlil.com Cevabı : Tahlillerinizde bir sorun olduğu gözüküyor.Diabet yönünden risk altındasınız.Önerim ise bir Endokrinoloji Uzmanı kontrolünde periyodik kontroller yaptırmanız.Özellikle gebelik öncesi bu kontrolleri yaptırmayı ihmel etmeyin.