24 haftalık hamıleyım (antiCmv IGG) pozitif çıkmış ( anti rubella IGG) pozitif 3deger de pozıtıf çıktı bu neden olabilir

Merhaba elisa testi yaptırdım ve 24 haftalık hamıleyım (antiCmv IGG) pozitif çıkmış ( anti rubella IGG) pozitif (anti toxoplazma IGG) 3deger de pozıtıf çıkmış bu ne anlama gelıyor acaba teşekkurederım

Tahlil.com Cevabı : Her 3 virus enfeksiyonunu da önceden geçirdiğinizi gösteriyor.Bu önemli değil, eğer bu testlerin IgM olanı pozitif olsaydı,o zaman şu anda enfeksiyon geçirdiğinizi gösterirdi.O zaman tehlikeli bir durum olabilirdi.