27 yaşında bayanım.Sistit şüphesi ile idrar tahlili yapıldı.Tahlil sonucumda sperm hücreleri de görülmüş.

27 yaşında bayanım.Sistit şüphesi ile idrar tahlili yapıldı.Tahlil sonucumda sperm hücreleri ,bol bakteri ve lökosit görülmüş.Yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Bu tür sorular zaman zaman sitemize gelmektedir.Cinsel ilişkiyi takip eden birkaç saat sonrası idrar tahlili yapıldığı durumlarda idrar tahlilinde sperme rastlanabilmektedir.Vajen tahlillerinde de zaman zaman bu tür durumlara rastlanabilmektedir.İdrarınızda sperm görülmesinin klinik bir anlamı yoktur.Ancak bakteri ve bol lökosit görülmesi enfeksiyonu düşündürmekte.İdrar kültürü de yapılması halinde enfeksiyon etkeni ve buna uygun antibiyotik araştırılıp,tedavi olabilirsiniz.