Kızımda ALP ( alkalen fosfataz ) yüksekliği var.ALP değeri 610 çıktı.

10 yaşında kızım var.ALP (alkalen fosfataz) değeri 610 çıktı.ALP yüksekliği önemli midir?

Tahlil.com Cevabı : Kızınızın yaşı da göz önüne alındığında büyüme çağında olduğu görülüyor.Büyüme çağında çocuklarda ALP yüksekliği normaldir.10 yaşında bir kız için ALP değeri 700'e kadar olağan kabul edilebilir.Endişelenmenize gerek yok.