27 yaşındayım kilo fazlam var.Hastaneye başvurdum. Endokrin bölümüne gitmem gerektiği söylendi. İnsülin direncim olduğu çıktı?

27 yaşındayım kilo alıyorum diye hastaneye başvurdum orada bana endokrin bölümüne gitmem gerektiği söylendi insülin direncimin düşük olduğu çıktı. Şeker yüklemesi yaparak test yaptılar saat 9 da aç karnına kan verdim şeker 72 çıktı, sonra yükleme yapıp kanımı aldılar 1 saat sonra 90 çıktı ben şeker hastasımıyım doktorum bana gilifer 850 ml verdi 6 ay kullan dedi ne yapmalıyım ilacı kullanıyorum ömür boyumu sürecek hamile kalırsam sorunlar çıkar mı?

Tahlil.com Cevabı : insülin direnci diyebilmek için insülin test sonuçlarınızı da görmek gerekli, şu aşamada verilen ilaçları kullanmaya devam edin.Hamilelik öncesi doktorunuz sizi bu konuda bilgilendirecektir.