29 yaşında bayanım idrarda test yaptım

Ben 29 yaşında bayanım idrarda test yaptım pozitif çıktı son adet tarihim 20aralık beta hcg >1000.0 çıktı doktor 3 hafta dedi ama diğeri 5 hafta dedi doğrusu hangisidir ?

Tahlil.com Cevabı : Beta HCG değeri gebelik haftasında önemliidir, ancak en doğrusu son adet tarihinize göre yapılan hesaplamadır.. son adet tarihinizden 12-14 gün sonra ovulasyon olduğu göz önüne alınırsa ortalama 3-4 haftalık olması gereklidir..