29 yaşındayım, halsizlik, vücutta sürekli uyuşma, baş dönmesi, mide bulantısı, baygınlık ve tansiyon düşüklüğü problemlerim vardı...

29 yaşındayım, halsizlik, vücutta sürekli uyuşma, baş dönmesi, mide bulantısı, baygınlık ve tansiyon düşüklüğü problemlerim vardı, doktora gittim.kan ve idrar tahlillerim yapıldı.benim öğrenmek istediğim anti mikrozomal antikor referans aralığı 0-9,benim çıkan değerim 176,2 bu neyi ifade ediyor?

Tahlil.com Cevabı : Anti mikrozomal antikor,tiroid hastalıklarının değerlendirilmesinde kullanılır. Hashimoto tiroiditi, tiroid karsinomları, hipotiroidizm, pernisyöz anemi ve Graves hastalığında tiroid mikrozomal antikor düzeyi yükselir. Özellikle Hashimoto tiroiditinin tanısında kullanılır. Sizde de bir tiroid hastalığı olabilir.Bir endokrinoloji uzmanına danışmalısınız.