30 yasında 1.68 boyunda 65 kilo bir bayanım. bir süredir aniden fenalaşıp, soguyup, istifra ettigim için gecen gün dahiliye uzmanına gidip kan tahlilleri yaptırdım...

30 yasında 1.68 boyunda 65 kilo bir bayanım. bir süredir aniden fenalaşıp, soguyup, istifra ettigim için gecen gün dahiliye uzmanına gidip kan tahlilleri yaptırdım, doktorum tokluk kan sekerimin biraz düşük oldugunu soyleyip (64 mg/dl) benden şeker yükleme testi istedi. ogtt de çıkan sonuclar ve hormonda çıkan sonuclar aşıgıdaki gibidir; acaba bende hipoglisemi hastalığı olma durumu söz konusu mudur?ogtt 0 dk 89mg/dlogtt 75 gr 60. dakika 84 mg/dlogtt 75 gr 120. dakika 74 mg/dlinsulin 4,03 uu/mlinsulin 60. dk 12,89insülin 120. dk 15,42

Tahlil.com Cevabı : Sizde muhtemel mide barsak sistemi hastalığına bağlı reaktif hipoglisemi olabilir, çünkü insülin değerleriniz normal yani insülin direnci yok.