44 yaşındayım.Çekap amaçlı yaptırdığım testlerimde şeker testim yüksek çıktı?

44 yaşındayım.Çekap amaçlı yaptırdığım testlerimde şeker testim yüksek çıktı.işte sonucum: Açlık kan şekeri:124mg ,ogtt: 1saat:221mg , 2 saat:136mg , 3.saat:68mg testlerim başka yerde tekrarlandı.ona göre: Açlık kan şekeri:127mg , ogtt 2saat: 236 mg,Hba1c:5,4 (ref.4,4-5,7)diabetlimiyim?

Tahlil.com Cevabı : Glukoz değerinizdeki yükseklik diabet yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor.Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak. İlave testlere de gerek olacak.