62 yaşında erkek hastanın kan tahlillerinde IgG 8990, IgM 242 Globulin 10,3 Sedimantasyon 90 çıktı.

62 yaşında erkek hastanın kan tahlillerinde IgG 8990, IgM 242 Globulin 10,3 Sedimantasyon 90 çıktı.Kanda kalsiyum normal, üre normal,boyunda kitle opere edildi.Patoloji sonucunda plazma hücre neoplazm tanısı konuldu. kemik survey kemiklerde tutulum yok.batın bt normal görünüyor.Ancak hastalığın tam tanısı belli değil.Mm,lenfoma veya diğer kan hastalıklarından hangisi olduğu konusunda bilgi verebilirmisiniz?

Tahlil.com Cevabı : Verdiğiniz bilgilerden boyundaki kitlede kanser hücreleri varlığı anlaşılıyor.Buradan daha fazla bir şey söylemek mümkün değil