Açlık kan şekeri 123 ve Trigliserit 229 ,MCV:64 ve MCH:20.2 çıktı.Bilgilendirirseniz sevinirim.

Merhaba ben 30 yaşındayım. Tahlil değerlerim aşağıdaki gibi çıktı. Beni bilgilendirirseniz sevinirim.MCV: 64 L,MCH: 20.2 L,MCHC: 31.8 L,HDL KOLESTEROL (TOTAL) : 17.0 , AÇLIK KAN ŞEKERİ : 123.0Trigliserit: 229,SGPT:67.0,

Tahlil.com Cevabı : Açlık kan şekeri,kolesterol ve trigliseritin birlikte çıkması,Metabolik Sendrom ihtimalinizi güçlendiriyor.Özellikle fast food tüketimi ve obesite de bunu tetikliyor.İyi huylu olan ve yüksek olmasını beklediğimiz HDL Kolesterol ise düşük çıkmış.Bütün bunlar,diabet ve kalp hastalığı yönünden sizi riskli kılıyor.MCV ve MCH değerlerinizdeki düşüklüğün ise çok önemli olmadığını düşünüyorum.Bir endokrinoloji uzmanına danışmalısınız.