Açlık kan şekeri,tokluk kan şekeri ve insülin değerlerimi(açlık ve tokluk) yorumlar mısınız?

Açlık kan şekerim: 0 saat 102 mg, tokluk ise: glukoz 2 saat 103 mg.İnsülin değerlerim ise:0 saat 7,2 insülin 2 saat 35.4.Değerlerimi yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Açlık kan şekeriniz 102 bu bozulmuş açlık şekeri anlamına gelir, tokluk 2. saat insülin değeriniz de hafif yüksek. Muhtemel insülin direnciniz var ve prediyabetiksiniz yani diyabet için risk taşıyorsunuz gibi görülüyor. Beslenme dengenizin sağlanması ve hareketi artırmanız lazım