Gizli şeker nedir? Gizli şeker hakkında bilgi alabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Diyabet yani şeker hastalığı ortaya çıkmadan 10-15 yıl öncesine kadar hiçbir bulgu vermeden, gizli şeker olarak başlar. Gizli şeker döneminde açlık kan şekeri normaldir.Bu nedenle açlık kan şekeri testinden fikir alınamayacağı için gizli şeker teşhisi ancak tokluk kan şekeri ölçülerek konulur.