Adetim 7 gün gecikti döngü 36 gün sürdü 5. Gün akşam gebelik testi yaptım negatif çıktı hala adet olmadım acaba hamile olabilir miyim

Tahlil.com Cevabı : İlişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verir. Ancak kanda gebelik testinin güvenilirliği idrar testine göre daha yüksek olduğu için bir de kanda bakılarak test tekrarlanabilir. Bunun için bir kadın doğum doktoruna da başvurabilirsiniz. En azından gebelik yoksa da adet gecikmesinin altta yatan nedenine bakılabilir.