Anneannem 1 seneye yakın süredir felçli durumda ve yakın surede sedim ve üre yüksekliği cıktı?

Anneannem 1 seneye yakın suredır felclı durumdaa ve yakın surede sedim ve üre yüksekliği cıktı bu hastalıklar sık sık tuvalete cıkma ihtiyacı yapar mı? kasıklarda ağrı yapar mı? ve hastalıklarn sonucu ne olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Üre yüksekliği böbrek yetmezliğinin bir belirtisidir.Ancak tek başına bu tahlille de tanı koyulmamalıdır.Sedimentasyon yüksekliği ise enfeksiyonlarda olur,anneannenizde bir idrar yolu enfeksiyonu da bulunuyor olabilir.Bu tür enfeksiyonlar kasıklarda ağrı yapabilir.Ancak tam idrar tahlili ve idrar kültürü gibi testlerin de yapılması gereklidir.