Anti-HCV 16,7 ya yükselmiş. Hastalık tekrar aktif mi ?

2 yaşındaki 6 ay evvel kalp ameliyatı olurken Anti HCV'si 11,5 çıkınca HCV-RNA çalışıldı. Sonuç negatif idi. Doktorumuz kızımıza Hepatit C'nin bulaştığı ama onun bunu yendiği şeklinde yorumladı. 6 ay sonra Anti-HCV'yi yenilememizi önerdi. Şimdi Anti-HCV 16,7 ya yükselmiş. Hastalık tekrar aktif mi ?

Tahlil.com Cevabı :

Burada önemli olan PCR testiyle bu sonucun doğrulanması.Bu test de negatif çıkmış bu da son derece olumlu.

PCR testinde pozitiflik olmadıkça Hepatit C enfeksiyonu varlığından söz edemeyiz.