Babam diabet hastası 3haziranda yaptırdığı tahlil sonuçları: Glukoz açlık serum 250 HbA1c tam kan 10,6 ve

abam diabet hastası 3haziranda yaptırdığı tahlil sonuçları WBC tam kan sayımı 3,1 RBC tam kan 4,01 HGB tam kan 11,2 HCT tam kan 36,6 MCHC tam kan 30,6 PLT tam kan 45 RDW tam kan 19,4 Glukoz açlık serum 250 HbA1c tam kan 10,6 çok acil bilgi ve yardım

Tahlil.com Cevabı : İleri derecede diabet bulguları var.Bu yönde kesin olarak tedavi olmalıdır.Ayrıca hafif de olsa kansızlık bulguları var.PLT değeri çok düşük..Bu normal değil, kanamalara karşı bir eğiliminiz olabilir.Bir kan hastalığı da olabilir.İleri tetkik ve tedavi için bir hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.PLT düşüklüğü nedenleri ve plt testine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilir, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları bulabilirsiniz.PLT( trombosit) düşüklüğü nedir?http://tahlil.com/trombosit-plt-sayimiplt-dusuklugu-ve-plt-dusuklugu-durumunda-ne-olur