Babamda talasemi minor hastası,ablamın bu değeri çok yüksek mi ?

ablam evlilik öncesi tahlillerinde Hb F değeri 1.50 çıkmıştır.Babamda talasemi minor hastası,ablamın bu değeri çok yüksek mi ?Doktor rapor vermemiş başka doktora sevk etmiş.Hb A2 değeri 2.60 ve Hb A değeri 95.90 dır.Bu değerler normal midir ?

Tahlil.com Cevabı : Bu değerlerin hemogram değerleri ile birlikte değerlendirilmesi gereklidir..