Babamın wbc değeri 190 000 çıktı.Lösemi olabilir dediler.Wbc yüksekliğinde lösemi olur mu?

Tahlil.com Cevabı : Babanızın wbc değeri çok yüksek.WBC yüksekliği olunca lösemi de olası tanılar arasındadır.Böyle bir durumda hematoloji doktorlarınca öncelikle periferik yayma adı verilen bir test yapılır.Buna göre herhangi bir kan kanseri varlığı ve varsa da türü hakkında fikir sahibi olunabilir.