Çocuğumun idrar tahlilinde 4-5 eritrosit ve nadir lökosit çıktı.

6 yaşındaki çocuğum sol karın bölgesinde ağrı hissettiğini söyledi, bu ağrı bir saat kadar sürdü. Yapılan idrar ve kan tahlili neticesinde ” nadir lökosit 4-5 eritrosit az epitel görüldü.” şeklinde. Doktor önemli bir şey yok dedi, ancak ultrasona gönderdi. Tahlil sonucunu açıklayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde 4-5 eritrosit çıkması pek de olağan değil.Bu durumda ultrason bir fikir verecektir.