Bebeğimizin wbc değeri 16,02 çıkıyor.Yüksek wbc olduğundan ameliyat olamıyor

Bebeğimiz 1,5 yaşında yarık damak ameliyatı olacak kan tahlıllerınde beyaz kuresi wbc=16,02 çıkıyor(yüksek) bu yüzden ameliyat olamıyor,wbc değerini düşürmek için bir önlem alabılırmıyız ne yapmalıyız?

Tahlil.com Cevabı : Çocuğunuzun yaşı göz önüne alındığında bu değerin amaeliyat olmasını engelleyecek kadar yüksek olmadığı görülüyor.Aşağıda wbc yani lökosit testinin yaş gruplarına göre normal değerlerini bulabilirsiniz.WBC Normal Değerleri ( Yaş Gruplarına Göre)